surface finish testing

Performance Lab

Laboratorium badań fizykochemicznych Grupy ICA zostało założone w 2002 roku, aby umożliwić testowanie parametrów eksploatacyjnych lakierów. Obecnie obszar całkowicie poświęcony tej działalności, nazwany Performance Lab, zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych chemików i jest wyposażony w innowacyjne przyrządy do oceny produktu lakierniczego zarówno w stanie ciekłym, jak i po aplikacji i wysuszeniu.

Performance Lab otrzymuje ponad 3000 próbek rocznie i w tym samym okresie wykonuje prawie 5000 badań, prowadzonych w oparciu o ponad 200 różnych testów dla sektora wyposażenia wnętrz, stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg i szkła. Każdy test jest wykonywany zgodnie z głównymi normami krajowymi i międzynarodowymi (UNI, EN, DIN, ISO, itp.).

Personel jest na bieżąco informowany o przepisach regulujących wymagania branżowe, poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach oraz kontakt z najbardziej prestiżowymi instytutami badawczymi, uniwersytetami, stowarzyszeniami branżowymi i wiodącymi firmami w branży drzewno-meblarskiej i szklanej. Dzięki zdobytej przez lata wiedzy, niektórzy chemicy z tego laboratorium biorą również udział w grupach roboczych UNI (Włoska Jednostka Normalizacyjna), opracowujących przepisy w zakresie oceny powierzchni lakierowanych.

Bezpośredni kontakt zarówno z działem badawczo-rozwojowym, jak i produkcyjnym pozwala Performance Lab zaoferować klientowi wysoce wykwalifikowaną pomoc w wyborze cyklu lakierniczego, który najlepiej spełni wymagania dotyczące parametrów eksploatacyjnych określone w obowiązujących przepisach.

Politica della Qualità
ZAMÓW TEST

Usługa oferowana przez Performance Lab jest przeznaczona dla klientów Grupy ICA oraz każdego, kto chce ocenić własności swojego produktu gotowego (meble, stolarka okienna i drzwiowa, parkiet, szkło płaskie, szkło gospodarcze itp.). Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z zespołem techników tworzących formuły z obszaru Badań i Rozwoju oraz z klientami, laboratorium fizykochemiczne odgrywa aktywną rolę w rozwoju nowych technologii aplikacji i w kontroli zgodności produktów głównymi warunkami branżowymi (LEED, IKEA, ANSI BIFMA, FIRA itp.).

ZAMÓW TEST

Dzięki badaniom opartym na normach europejskich i międzynarodowych lub na wewnętrznych metodach opracowanych z biegiem lat, laboratorium Performance Lab Grupy ICA jest w stanie ocenić najbardziej różnorodne właściwości fizykochemiczne powierzchni lakierowanych: od twardości i odporności chemicznej, przez parametry trwałości przy ekspozycji na zewnątrz, aż po emisje wewnętrzne (indoor) produktów do wnętrz.

Dostępność nowoczesnych przyrządów (reometr, granulometr DLS, DSC, spektrofotometr IR, spektrofotometr UV-VIS, GC-FID, GC-MS  z autosamplerem, HPLC, mikroskop FT-IR, DMA), które dokładnie analizują wszystkie właściwości lakieru w stanie ciekłym, pozwala Grupie ICA optymalizować formuły również z chemicznego punktu widzenia i oceniać z naukową precyzją stałość poszczególnych składników.

ZAMÓW TEST

Czy chcesz poprawić jakość swoich produktów?

Sprawdzamy osiągane wyniki i wspólnie opracowujemy najbardziej odpowiedni proces lakierowania, aby poprawić parametry końcowe.

Nie wiesz jakie testy wykonać?

Przedstaw nam swoje potrzeby, a my doradzimy najlepsze testy do weryfikacji parametrów, które chcesz ocenić.

Czy chcesz uzyskać zgodność z określonymi normami?

Wspieramy cię na każdym kroku, aby osiągnąć cel końcowy, nie tracąc energii na kontakty z wieloma różnymi jednostkami.

Nie wiesz, jak uzyskać wyrób o lepszych parametrach powierzchni?

Analizujemy aktualne parametry powierzchni lakierowanych, po czym wskazujemy, jak wyeliminować ewentualne słabości.

Nasze testy na różnych rodzajach materiału

ICA INNOVATION CAMP
a także

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

 

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info