ICA Lab

Laboratorium badawczo-rozwojowe Grupy ICA nieustannie zajmuje się badaniem produktów i rozwiązań podkreślających wartość produktów swoich klientów, ich dziedzictwo stylu, kreatywność, wzornictwo i wysoką jakość. Celem jest bycie partnerem, który może zaoferować cenne wsparcie klientom poszukującym elementów, które pozwolą się wyróżnić, zmniejszyć koszty i jeszcze bardziej dbać o środowisko.

Uzyskaj informacje

Najważniejsze instalacje lakiernicze

Dostępność w laboratorium badawczo-rozwojowym wszystkich najważniejszych typów instalacji stosowanych przez firmy do lakierowania drewna i innych materiałów umożliwia testowanie wykonanych produktów w najróżniejszych warunkach. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z wiodącymi na świecie producentami instalacji lakierniczych, technicy grupy ICA są w stanie doradzić klientom najlepszą konfigurację instalacji na etapie projektowania, w celu uzyskania doskonałych rezultatów i satysfakcji z podjętej inwestycji.

ANALIZY CHEMICZNE

Dostępność nowoczesnych przyrządów (różnicowy kalorymetr skaningowy, spektrofotometr IR z mikroskopem UV-VIS, chromatograf gazowy sprzężony ze spektrometrem mas z autosamplerem, wysokosprawna chromatografia cieczowa z detektorem diodowym, chromatograf gazowy z detektorem płomieniowo-jonizacyjnym), które dokładnie analizują wszystkie właściwości lakieru w stanie ciekłym, pozwala Grupie ICA optymalizować formuły również z chemicznego punktu widzenia i oceniać z naukową precyzją stałość poszczególnych składników.

BADANIA FIZYKO-CHEMICZNE

Grupa ICA przeznaczyła cały obszar, zwany Performance Lab, do realizacji testów fizyko-chemicznych na stosowanych produktach. Testy te są wykonywane na powierzchniach lakierowanych podczas rozwoju produktu, aby udoskonalić właściwości techniczne gotowego produktu i uniknąć występowania wad w użytkowaniu. Dodatkowo, dzięki Performance Lab, klienci mogą poprosić o przetestowanie swoich produktów lakierowanych w celu zweryfikowania ich parametrów użytkowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PERFORMANCE LAB

ICA INNOVATION CAMP
a także

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now

newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, aby śledzić wszystkie nowości Grupy ICA.

 

 

Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info