System barwienia STAIN MIX

STAIN MIX to system barwienia wysoko ceniony w przemyśle drzewnym; zapewnia bowiem wiarygodne i proste rozwiązywanie problemów dot. barwienia, przynosząc istotne korzyści i wymierne oszczędności produkcyjne. STAIN MIX został zaprojektowany nie tylko po to, by ułatwić pomiotom działającym w branży rozwiązanie problemu malowania, ale także by nauczyć ich dokonywania wyboru kolorów i wytwarzania określonych odcieni. Jest więc on czymś więcej niż tylko zbiorem barwników do drewna, wzornikiem kolorów lub nowym katalogiem: jest to prawdziwy system służący do opracowywania formuł i wytwarzania szerokiej gamy barwników do drewna. STAIN MIX to system prosty i skuteczny, a równocześnie elastyczny i pełny; można w nim bowiem dowolnie stosować dwa różne rodzaje barwników: IN i CNA. Serię IN tworzą barwniki na bazie rozpuszczalnika, które można rozcieńczać zarówno rozpuszczalnikiem, jak i wodą; w skład serii CNA wchodzą natomiast barwniki na bazie wody.
 

STAIN MIX jest bardzo prosty w użyciu, a zatem dostępny dla każdego. Dzięki 16 podstawowym skoncentrowanym barwnikom można uzyskać 54 inne skoncentrowane barwniki: wystarczy zmieszać ze sobą 2 lub 3 barwniki podstawowe (jedynie w 3 przypadkach wymagane jest zastosowanie 4 barwników podstawowych). Stosunek procentowy barwników podstawowych został celowo przedstawiony w liczbach całkowitych, lub co najwyżej w z jednym miejscem po przecinku: umożliwia uzyskanie małych ilości barwników, wykluczając jednocześnie możliwość popełnienia błędu. Aby otrzymać ten sam efekt końcowy, można opierać się zarówno na wadze, jak i na pojemności.
Odcienie pokazane w folderach można uzyskać dzięki zastosowaniu wody lub specjalnych rozcieńczalników Grupy ICA, zachowując 3 odmienne stosunki rozcieńczenia. W ten sposób użytkownik systemu może zobaczyć, w jaki sposób odcień barwnika zmienia się wraz ze zmianą procentowego stosunku rozcieńczenia i wybrać odpowiednie stężenie w zależności od swoich potrzeb, przy czym może oczywiście zastosować stężenie pośrednie względem tego, jakie ukazano we wzorniku. Z tego względu liczba możliwych odcieni jest znacznie większa niż ta, jaką widzimy we wzorniku.
 

Zalety systemu
  • 16 barwników podstawowych dających możliwość uzyskania wszystkich odcieni z wzorników Stain Mix i wielu innych odcieni pośrednich
  • Łatwa do opracowania formuła
  • Gwarantowana powtarzalność
  • Ograniczenie czasu i niezależność: nie trzeba czekać na dostawę barwnika, ponieważ w każdej chwili można go wykonać samodzielnie
  • Pogłębienie wiedzy na temat formułowania barwników do barwienia drewna
  • Oszczędność:
- obniżenie kosztów zakupu w porównaniu do kosztów barwników gotowych do użycia
- uniknięcie marnotrawstwa barwników
- wykorzystanie posiadanych barwników
- oszczędność na opakowaniach i kosztach ich usuwania
 
ICA Academy
ICA Academy
La scuola di formazione del gruppo ICA creata con l'obiettivo di valorizzare le proprie risorse mediante la formazione
e cercare giovani talenti che aspirino a diventare manager internazionali.

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now
Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info Accept