Historia

Grupa ICA powstała jako prywatna spółka rodzinna. Rodzina Paniccia nadal aktywnie uczestniczy w życiu firmy, zapewniając w ten sposób ciągłość w zarządzaniu i wdrażaniu filozofii korporacyjnej i podkreślając szczególne znaczenie jakości i innowacyjności.
1970
Spółka ICA, która specjalizuje się w produkcji lakierów do drewna, została założona w 1971 roku przez Claudio Paniccia.
 
W ciągu kolejnych dziesięciu lat firma podlegała znaczącemu rozwojowi.
 
Aby móc spełnić wymagania technologiczne i produkcyjne swoich klientów, w pierwszej połowie lat 70 ICA otworzyła pierwsze centrum Badań i Rozwoju zatrudniające wysoko wykwalifikowanych techników.
W latach 80 ICA rozpoczęła badania nad produktami lakierniczymi o niskim wpływie na środowisko naturalne: w 1983 zaczęto produkować pierwsze lakiery wodorozcieńczalne do wykańczania okien, drzwi i mebli stanowiące realną alternatywę dla lakierów na bazie rozpuszczalników.
1980
1990
W 1995 r. gama opracowanych przez firmę ICA dwuskładnikowych lakierów wodorozcieńczalnych odznaczona została przez Wspólnotę Europejską znakiem LIFE, który jest wyrazem oficjalnego uznania dla firm, które dbają o „zrównoważony i trwały rozwój”, a tym samym o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.
 
ICA jest pierwszą włoską spółką z branży lakierów do drewna, która uzyskała Certyfikat Systemu Jakości dla globalnych procesów firmowych, zgodnie z wymogami UNI EN ISO 9001.
 
Rokrocznie, począwszy od 1999 roku po dzień dzisiejszy, firma Dun & Bradstreet (światowy lider w dostarczaniu informacji gospodarczych) nadaje Grupie ICA prestiżowe wyróżnienie dla firm o „Najwyższym poziomie wiarygodności”.
W 2002 roku produkcja wszystkich lakierów wodnych została przeniesiona do nowej fabryki o powierzchni 5000 metrów kwadratowych.
Grupa ICA zainaugurowała także otwarcie nowych laboratoriów Badań i Rozwoju, o łącznej powierzchni 3700 metrów kwadratowych, które obejmują pracownie fizyczno-chemiczne, pracownie aplikacyjne oraz sale szkoleniowe.
 
W 2004 r. Grupa nabyła od BASF Coatings oddział lakierów do drewna i utworzyła nową spółkę o nazwie Salchi Wood Coatings.
 
W 2005 roku otwarty został nowy magazyn do składowania wyrobów gotowych o powierzchni 25.600 metrów kwadratowych (z czego 10.300 m2 to powierzchnia kryta).
 
Od września 2005, dzięki pierwszej filii handlowej z siedzibą w Heek w Niemczech ICA może oferować swoje produkty bezpośrednio za granicą.
 
ICA uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego na zgodność z międzynarodową normą UNI EN ISO 14001:2004.
 
Aby zapewnić lepszą obsługę handlową i techniczną rynku hiszpańskiego i portugalskiego, Grupa utworzyła spółkę ICA Iberia, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję w Hiszpanii i Portugalii.
 
2000
2010
ICA uzyskała Certyfikat OHSAS 18001 dla siedziby w Civitanova i włoskich filii.
 
W 2012 roku powstaje nowy oddział Italian Coatings, który jest wynikiem przyłączenia spółki Salchi Wood Coatings SpA, która już wcześniej była spółką kontrolowaną w 100%. Grupa ICA zapewnia synergiczną współpracę między obiema firmami, zwiększając konkurencyjność i wzmacniając pozycję swoich produktów na rynkach międzynarodowych poprzez wprowadzenie nowej marki iCO.
 
Grupa ICA tworzy spółkę ICA China; w ten sposób może zapewnić sobie ekspansję na rynku chińskim, na którym jest już obecna od wielu lat. Bezpośrednia obecność pomaga wzmocnić obsługę techniczno-handlową.
 
W oparciu o filię handlową w Heek powstaje nowa spółka niemiecka ICA Deutschland.
 
ICA Academy
ICA Academy
La scuola di formazione del gruppo ICA creata con l'obiettivo di valorizzare le proprie risorse mediante la formazione
e cercare giovani talenti che aspirino a diventare manager internazionali.

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now
Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info Accept