lifewood blog

Nowości
March 29, 2017

UNI i ICA, teraz możesz sklasyfikować swoją drewnianą podłogę

Norma UNI, wkład ICA

Od około pięciu lat ICA jest członkiem grupy roboczej UNI/CT 022/GL 07 „Nawierzchnie do drewna (komitet wspólny Drewno/Meble)" , w której jest reprezentowana przez Francesco Cinquepalmi (Manager ds. testów chemicznych/fizycznych w Laboratorium badań i rozwoju), biorącego czynny udział w przeglądach i opracowaniu nowych norm branżowych.
 
Francesco brał udział i przyczynił się, we współpracy z innymi przedstawicielami sektora (Federlegno i Catas) oraz innymi producentami lakierów, do opracowania ważnej normy UNI dotyczącej powierzchniowej obróbki ochronnej parkietów.

 

Poprosiliśmy Francesco, aby nam opowiedział o głównych założeniach normy i zakresie jej stosowania.


Francesco Cinquepalmi

Francesco Cinquepalmi 
R&D Chemical/Physical Testing Manager
 
 

W jaki sposób ICA przyczyniła się do opracowania UNI 11622-1:2016?
Działania ICA były bardzo ważne, zarówno z punktu widzenia wykonanych testów, jak i zastosowania nowoczesnych narzędzi.
 
Czego konkretnie dotyczy norma?
Norma UNI 11622-1:2016, dotyczy „Podłóg drewnianych i/lub na bazie drewna do zastosowań wewnętrznych – Powierzchniowa obróbka ochronna - Część 1: Minimalne wymagania dla cykli lakierniczych” i określa minimalne wymagania dla powierzchniowej obróbki ochronnej podłóg drewnianych i/lub na bazie drewna oraz podobnych pokryć, jak powierzchnie użytkowe schodów drewnianych, do zastosowań wewnętrznych, jak również tryb i kryteria weryfikacji wydajności cyklu lakierniczego stosowanego na znormalizowanej powierzchni.
 
Dla kogo jest przeznaczona?
Norma UNI 11622-1: 2016 została opracowana specjalnie dla etapu produkcji wyrobów chroniących powierzchnię i odnośnych cykli lakierniczych i ma zastosowanie do produktów i cykli lakierniczych tworzących ciągłą i jednolitą powłokę na powierzchni, na której są rozprowadzane. Dokument jest częścią serii norm dla producentów lakierów do podłóg drewnianych i ma na celu umożliwienie klasyfikacji gotowego produktu.
 
Jakie korzyści przedstawia dla producentów parkietu?
Dzięki tej normie producenci parkietu dysponują dodatkowym narzędziem do sprawdzania wydajności własnych produktów i stosowanych cykli lakierniczych.
 

ICA Academy
ICA Academy
La scuola di formazione del gruppo ICA creata con l'obiettivo di valorizzare le proprie risorse mediante la formazione
e cercare giovani talenti che aspirino a diventare manager internazionali.

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now
Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info Accept