lifewood blog

Artykuł specjalny na temat produktów
January 23, 2017

Greenery, wybrany kolorem roku 2017 przez Pantone

Nasza wizja tendencji na rok 2017

Jak można opisać kolor Greenery?
Jest to odcień zieleni z elementami żółtego, co sprawia, że jest on wyjątkowy i świeży jak barwy natury.
 
Po rozpalonej czerwieni Marsala oraz wyciszającej tonacji Różowego Kwarcu i Serenity, 2017 jest rokiem odnowy i optymizmu.

Images by: Nonagon Style
Greenery wkracza w 2017 rok z rozmachem, by obdarzyć nas poczuciem spokoju, którego tak bardzo potrzebujemy w obliczu złożonej sytuacji politycznej i społecznej naszych czasów. W odpowiedzi na nasze nieustające pragnienie odmłodzenia i rewitalizacji, Greenery symbolizuje naszą chęć odzyskania połączenia z naturą i z ludźmi oraz dążenie do wyższych celów.
Leatrice Eiseman, Executive Director w Pantone Color Institute.
 

Greenery wplata się w nasze życie codzienne, pojawiając się w przestrzeni miejskiej, w architekturze, we współczesnym stylu życia oraz w światowym wzornictwie. W związku z tym jest wyrazem nadchodzących zmian.

Jak wprowadzić tę linię do wnętrz oraz do elementów małej architektury?
Nasz zespół ekspertów od kolorów stworzył specjalnie w tym celu połyskującą farbę Greenery (P52017), która została poszerzona również poprzez przezroczyste odcienie o bardzo naturalnym wyglądzie, przeznaczone do mebli oraz do małej architektury zewnętrznej. 
 

Farba połyskująca Greenery (P52017)

Linia do wnętrz i zastosowań zewnętrznych

Neutralna barwa przyrody Greenery jest kolorem wszechstronnym (nadającym się do zastosowania na drewnie i na szkle), pasującym do wszystkich kontekstów i współgrającym z różnymi kolorami. Pozwala w pełni wyrazić osobisty styl w mieszkaniu, które wzbogaca się o piękne barwy natury, zapewniające relaks i przyjemne samopoczucie dzięki zdolności tego koloru do redukcji stresu.
Farba Greenery gra zawsze pierwszoplanową rolę w urządzeniu salonów i sypialni także za sprawą możliwości wyboru między różnymi wariantami o większym lub mniejszym połysku w zależności od naszych zamierzeń stylistycznych.

Cardamomo

Linia do wnętrz Natural Matter

Odcień, który podkreśla prawdziwe piękno drewna, uwidaczniając delikatne słoje i eleganckie przejścia tonalne. Zgodnie z filozofią firmy Pantone, barwa ta inspiruje się przyrodą a przede wszystkim przyprawą, której zawdzięcza nazwę.  
Odcień kardamonowy jest idealnym wyznacznikiem nowoczesnej i wyszukanej kuchni, będącej wyrazem zdrowego, naturalnego i zrównoważonego stylu życia.
Zieleń jest zawsze obecna w wyborach projektantów mody, którzy pragną podkreślić aspekty ekologiczne w prezentacji swoich produktów.

Pompelmo

Linia do szkła Glass Paint

Szkło czyni kolor Greenery jeszcze żywszym i bardziej połyskującym. Zainspirowany przyrodą, dodaje optymizmu do każdego pomieszczenia. Pasuje idealnie do farby połyskującej Greenery (P52017) i pozwala stworzyć połączenia jedyne w swoim rodzaju.
Kolor Grejpfrutowy jest przeznaczony do zastosowania na szkle.
 

Verde scuro

Linia do zastosowań zewnętrznych Arborea Metal

Ciemny zielony z połyskiem metalicznym o niezliczonych odcieniach nadaje niepowtarzalnego charakteru budynkom i drewnianym elementom małej architektury zewnętrznej (okładziny drewniane, ogrodzenia itp.) a także wnętrzom (poddasza itp.).
Perlistość uzyskana dzięki efektowi metalicznemu oraz głębokie słoje drewna tworzą powierzchnię o licznych odcieniach mieniących i błyszczących w świetle słońca.
Obecność pigmentów metalowych - poza podkreślaniem nowoczesnego wyglądu przedmiotów - zapewnia ich lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
 

Verde Chiaro

Linia do zastosowań zewnętrznych Finitura Arborea Metal Finish

Jasnozielone metaliczne wykończenie symbolizuje doskonale odradzanie się natury oraz stale odnawiające się życie. Specjalnie opracowana dla architektury współczesnej, farba ta jest często stosowana do drewnianych fasad i stolarki budynków w stylu nowoczesnym.

 

Verde Germoglio

Linia do zastosowań zewnętrznych Arborea Pastel 

Zieleń wiosenna jest pastelowym impregnatem, który dzięki swojemu delikatnemu odcieniowi podkreśla naturalne piękno drewna i dodaje naturalności do malowanej powierzchni. Nadaje się do drewnianych przedmiotów z sosny lub świerka, eksponowanych na zewnątrz (stolarka, altanki itp.) lub do wnętrz (poddasza, okładziny drewniane itp.).
 

Ulivo

Arborea Color Timber

Za pomocą impregnatu w kolorze drzewa oliwnego można wnieść nutę optymizmu i beztroski do mebli ogrodowych, placów zabaw oraz wszelkich obiektów drewnianych zastosowanych na zewnątrz (belki, okładziny drewniane itp.). 

ICA Academy
ICA Academy
La scuola di formazione del gruppo ICA creata con l'obiettivo di valorizzare le proprie risorse mediante la formazione
e cercare giovani talenti che aspirino a diventare manager internazionali.

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now
Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info Accept