lifewood blog

Artykuł specjalny na temat produktów
October 27, 2016

Antiche Armonie, linia barw dla drewna rustykalnego

Nowa linia barw z nutą przeszłości, podkreślających usłojenie drewna.

W celu zaproponowania nowych kolorów, zgodnych z aktualnymi trendami, laboratorium badań i rozwoju ICA Group opracowało i wybrało 12 subtelnych i delikatnych odcieni owianych urokiem przeszłości.
Nowe barwy, nazwane Antiche Armonie, przywodzą na myśl urok życia na włoskiej wsi i zaspokajają potrzebę odkrycia na nowo ciepła i prostoty natury w codziennym otoczeniu.
 
Czerwone winogrona, Glicynia, Popiół, Kłos zboża to tylko niektóre przykłady proponowanych kolorów, odcienie, które doskonale współgrają z nowoczesnymi meblami. Ponowne odkrycie tych naturalnych barw w wyposażeniu wnętrz oznacza przywrócenie autentyczności drewna w wyglądzie i w dotyku.
 
Ta szczególna linia barw została opracowana do zastosowań na drewnie rustykalnym, zwłaszcza iglastym,
jak sosnowe i świerkowe lub liściastym, jak dąb i kasztanowiec.
Produkty te wydobywają naturalne usłojenie, podkreślają włókna drewna i są przyjemne w dotyku.
 
Każdy kolor z kolekcji Antiche Armonie występuje także w wersji: 
  • LAKIER KRYJĄCY
  • EFEKT ZAPRAWY CEMENTOWEJ    
  • EFEKT POSTARZONEJ ZAPRAWY CEMENTOWEJ   
 
Celem jest zapewnienie projektantowi wnętrz maksymalnej swobody wyboru: stworzenie efektów naturalnych, przy których jest dobrze widoczne usłojenie drewna lub rozwiązań bardziej współczesnych i industrialnych, jak efekt zaprawy cementowej.

AR10 – SPIGA (KŁOS)

Kolor kłosa, delikatny i subtelny, uwypukla naturalny wygląd drewna, podkreślając piękno nowoczesnych mebli.

AR30 – VINACCIA (WINNY)

Winny to kolor unikatowy. Ma silny i zdecydowany charakter, ale jego dusza jest pachnąca i bogata, uzupełniona odcieniami magenty i różu.

AR40 – GLICINE (GLICYNIA)

Szczególnie delikatny odcień, który nadajepomieszczeniu elegancji i spokoju. Idealny wybór do wnętrz, w których można się uwolnić od stresu.

AR50 – LAGO (JEZIORO)

Kolor lustra wody, głęboki i pełen refleksów. Jego odcienie wzmacniają usłojenie drewna rustykalnego, podkreślając jego naturalne piękno.

AR60 – TORBA (TORF)

Kolor torfu używanego w rolnictwie - symbolizuje jeden z najbardziej oryginalnych aspektów życia wiejskiego. Łączy w sobie odcienie brązu, żółtego i zielonego.

AR65 – ARGILLA (GLINA)

Twardość skały ulegającej sile wiatru, wody i słońca. Tak rodzi się odcień minerału, który najlepiej krystalizuje w pomieszczeniach o indywidualnym charakterze.

AR70 – CENERE (POPIÓŁ)

Płomień nigdy nie umiera. Tracąc swoją siłę, robi miejsce żyznemu prochowi - ojcu nowego życia: popiołowi. Wyjątkowy i otulający, nadaje właściwy ton najbardziej wyrafinowanym wnętrzom.

AR76 – CANAPA (KONOPIE)

Powierzchnia do pieszczot. U podstawy tego odcienia leży doświadczenie dotyku, które ma swoje korzenie w świecie tekstyliów, branży w której włókna konopi od wieków odgrywają ważną rolę.

AR80 – TINO (KADŹ)

Ciepłe wrześniowe powietrze zdaje się nadal przepływać między usłojeniem kadzi. Przywodzi na myśl jedno z najbardziej znanych odniesień do życia na wsi, nawiązując do naturalności i rzemiosła.

AR81- BOTTE (BECZKA)

Chronić cierpliwie i uważnie - oto zadanie tego odcienia. Beczka: znaki upływającego czasu wydają się być tylko świadkami przyjemności oczekiwania. Idealny do pomieszczeń, w których główną rolę odgrywa światło.

AR83 – TABACCO (TYTOŃ)

Oto czas odpoczynku. Otwórzmy starą szkatułę z tytoniem i pozwólmy, aby jego zapach otulił pomieszczenie. Jego brunatne barwy zrobią resztę.

AR88 – VITE (WINOROŚL)

Ślady świeżo zebranych winogron położonych na drewnie dają niepowtarzalną barwę, nadającą ton najbardziej twórczym wnętrzom. Idealna do kreowania nowych trendów w wyposażeniu wnętrz.

ICA Academy
ICA Academy
La scuola di formazione del gruppo ICA creata con l'obiettivo di valorizzare le proprie risorse mediante la formazione
e cercare giovani talenti che aspirino a diventare manager internazionali.

application book

Najlepszy sposób, aby na bieżąco poznawać wszystkie nowości Grupy ICA i proponowane przez nią nowe efekty. Dzięki filmom, zdjęciom i katalogom możesz przyjrzeć się z bliska obowiązującym trendom kolorystycznym i poznać najbardziej innowacyjne sposoby wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Download now
Cookies help us to provide our services.
By using those services, you accept the use of cookies by us. Info Accept